KEMER TANITIM

Idyros Hotel - Kemer / Antalya

ANTALYA / KEMER
HAKKINDA BİLGİ

Akdeniz sahillerinin incisi, Türkiye’nin en kalabalık 5. Şehri olan Antalya’nın Alanya, Manavgat ve Kaş gibi en güzel ilçelerinden birisi olan Kemer, her yönüyle dikkat çekici bir bölgedir. Masmavi plajları, doğal güzellikleri, hiç bitmeyen hareketli gece hayatı ile Türkiye’nin gezilecek yerleri listesinde üst sıralarda olmayı başaran Kemer, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmakta. Gezilip görülecek çok fazla tarihi ve doğal yerleri, eğlence mekanları, koyları bulunan Kemer’in en güzel yerlerini sizler için sıraladık;

Yörük Parkı

1982 yılında hizmete açılan Yörük Parkı’nda, geçmişte yaşayan Yörüklerin kültürünü yansıtan canlandırma figürler ile bir açık hava müzesi tadında gezip Yörük çadırlarını görebilir, aynı zamanda geleneksel müzikler eşliğinde yöresel yemekleri tadabilirsiniz. Antalya Kemer gezinizde uğramanız gereken bir yerdir.

Ayışığı Plajı

Kemer’deki en güzel plajlardan biri olan Ayışığı Plajı, berrak denizi ve altın rengi kumsalı ile çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Marinanın arka tarafında bulunan plaj, hilal şekliyle, Antalya’nın diğer plajları arasında oldukça dikkat çekicidir. Halka açık, ücretsiz olan plajda kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Kemer gezisi için kesinlikle tavsiye ettiğimiz yerlerden birisidir.

Phalesis Antik Kenti ve Phalesis Koyu

Kemer’e 12 km uzaklıkta Tekirova köyünde bulunan antik kent, MÖ 7 yüzyıla kadar kalıntılar barındırmaktadır. Likya kenti olan bölgede üç tane koy bulunmaktadır ve Pers, Rodos gibi uygarlıklara ev sahibi olmuştur. Nekrepol, Su Kemeri ve Antik Tiyatro kalıntılarını görebileceğiniz bu kenti Kemer gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Beydağları Olympos Milli Park

Kemer’e 28 km mesafede olan Çıralı Köyü’nde bulunan, 1972 yılında sit alanı olarak koruma altına alınan milli park, adeta cennetten bir bölgedir. 34 bin hektar alana sahip olan Milli Park, içerisinde Olypmos Antik Kenti, Çıralı Sahili, Yanartaş, Likya Yolu gibi popüler yerleri barındırıyor. Kamp, fotoğrafçılık, yürüyüşler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Beldibi Mağarası

Kemer merkezine 19 km mesafede olan Beldibi Mağarası, 1956 yılında keşfedilmiş ve sit alanı olarak ilan edilmiştir. Paleolitik, Neolitik, Mezolitik çağlardan izler taşıyan mağara, denizden 25 metre yükseklite bulunduğundan, tarihi kalıntıları ve ayrıca güzel bir manzarayı bulabilirsiniz. Kemer tatilinizde mutlaka gitmenizi öneririz..

Yanartaş (Kimera)

Kemer’den 35 km uzaklıktaki Çıralı’da bulunan bölge, mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Bir doğalgaz kaynağından sızan gaz devamlı yanarak bu ilginç görüntüleri oluşturuyor. Homeros’a kadar dayanan bir efsane olan yerde yabancı turistler ayinler için de gelmekteler. Ayrıca Olympos Antik Kenti sınırlarında bulunan Yanartaş,oldukça ilgi çekici olduğundan, Kemer Gezilecek Yerler listesinde başı çekmektedir.

Göynük Kanyonu

Likya Yolu üzerinde yer alan Göynük Kanyonu, Kemer’e 13 km mesafededir. Paintball, doğa yürüyüşü, zipline parkuru, rafting gibi birçok etkinliğe katılma imkanı bulabileceğiniz kanyonda aileniz veya sevdiklerinizle Kemer tatilinin tadını çıkarabilirsiniz.

REZERVASYON TALEBİ OLUŞTURUN

Aşağıda bulunan "REZERVASYON TALEBİ" bağlantısına tıklayarak,
rezervasyon talebi sayfamıza ulaşabilir ve ön rezervasyon talep formunu doldurabilirsiniz.

REZERVASYON TALEBİ